Megtartották az Országos Evangélikus Hittanverseny iskolai döntőjét

Frissítve: 2019.04.04. 15:41
Beküldte galambos - 2018, április 9 - 12:18
Budapest – Közel százötven résztvevővel került megrendezésre az iskolai csapatoknak meghirdetett 27. Országos Evangélikus Hittanverseny döntője a Magyarországi Evangélikus Egyház országos irodájában.

„Az Úr az én pásztorom” (23. zsoltár) mottóval idén 27. alkalommal tartották meg az országos evangélikus hittanversenyt. Az MEE OI Gyülekezeti és Missziói Osztály szervezésében zajló bibliaismereti vetélkedő döntőjébe több mint száz gyermek jutott be.

Az alkalom Koltainé Somogyi Lilla köszöntőjével kezdődött. A Gyülekezeti és Missziói Osztály gyülekezeti referense elmondta, hogy az Országos Evangélikus Bábfesztiválhoz hasonlóan az idei hittanverseny is Dávid történetéről szólt.

A reggeli napkezdő áhítatot Balogh Éva lelkész, gyülekezeti referens tartotta, ahol Németh Zoltán lelkésszel folytatott dialógus prédikációt. A nap folyamán a hittanverseny résztvevőit a Jansik Ildikó vezette Izsópka hívta közös éneklésre. Az eredményhirdetés előtt került sor Krista Anita és Tatai Zsolt bábművészek bábelőadására.

A kiválóan felkészült csapatok alapos tudásukról adtak számot, amikor az Ószövetség világáról, abból is a Dávid király életéből összeállított állomásokon mérték össze felkészültségüket.

Az Országos Evangélikus Hittanverseny iskolai csoportjainak eredményei:

1-2. osztály:
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola (Szombathely)
Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola (Sopron)
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium (Aszód)
Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda (Szarvas)

3-4. osztály:
Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola (Albertirsa)
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium (Aszód)
Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola (Sopron)
Kmety György Evangélikus Általános Iskola és Óvoda (Marcaltő)
Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Békéscsaba)