Irány Szombathely! – Szélrózsa-előtalálkozó

Frissítve: 2018.02.26. 20:05
Beküldte galambos - 2018, január 31 - 13:38
Ha egy tartalmas, közösségi és lelki feltöltődést nyújtó napra vágysz, akkor a Szélrózsa-előtalálkozón a helyed!

Színes és izgalmas programokkal 2018. február 24-én Szombathelyen rendezik meg a Szélrózsa Országos Evangélikus Ifjúsági Találkozó előtalálkozóját.

Koncertek, beszélgetések, áhítatok és örömteli együttlét keretében a nap folyamán többek a Mandák Band és a Ten Sing Savariae előadásait is hallhatod, de olyan kérdésekkel is megismerkedhetsz, hogy mit jelent egy istentisztelet, vagy hogy miként lehet önkénteskedni az egyházban.

Az alkalmon Fabiny Tamás elnök-püspök vezetésével a közel-keleti háborúk és keresztényüldözés kérdéséről figyelemfelkeltő előadáson vehetsz részt, beszélgethetsz a média és egyház kérdéséről és bepillantást nyerhetsz a börtönlelkészi szolgálatba is. Emellett lelki feltöltődésként lesz Odú teológiai műhely és Taizé. Az Evangélikus Hittudományi Egyetem Hallgatói Önkormányzata kávéházzal és jó hangulattal vár, kiállítást is nézhetsz, de lesz játéksarok is.

Találkozzunk Szombathelyen!

Regisztráció: www.szelrozsatalalkozo.hu/elotalalkozo

Regisztráció határideje: 2018. február 18.
Csak a regisztrálóknak tudunk ebédet biztosítani. Részvételi díj regisztrálóknak (ebéddel együtt) 1000 Ft, a nem regisztrálóknak (ebéd nélkül) 500 Ft.

Részletes program

9.00 órától érkezés
9.45 Mandák Band – koncert
10.15 Nyitó áhítat – Hegedüs Gábor (Boba); zenél a Mandák Band
10.45 Infódömping
11.00-12.15 Workshop I.
– Az istentiszteletben tetőtől talpig – Hogyan csináljunk istentiszteletet, amely minden érzékszervünkre hat? – Molnár Lilla;
– Diakónia: Hogyan legyek profi önkéntes az egyházban? – Gregersen-Labossa György;
– Kézműveskedés – Kalincsákné Varga Katalin;
– Play Hard – a DEVISZONT Sátor műhelye

12.15-13.00 Ebéd

13.00-13.50 A közel-keleti háborúk és keresztyénüldözés áldozatai – az egyházi segítés lehetőségei – vezeti: Dr. Fabiny Tamás – elnök-püspök

14.00-15.15 Workshop II.
– Rossz döntések helyett a kegyelmes Istenre bízva élni – Erdélyi Csaba – börtönlelkész;
– Taizé – “szundi” – Vladika Zsófia;
– Média az egyház világában – látogatás a Credo rádióban;
– ODÚ teológiai műhely – Cserháti Sándor, Réz-Nagy Zoltán

15.30 Ten Sing Savariae – Zenés Reformáció – 500 plusz előadás
16.15 Úti áldás – Simon Réka

Egész nap látogatható az EHE HÖK kávéház, kiállítás és a játék sarok.

Az előtalálkozó plakátja INNEN tölthető le.