10 éves az Evangélikus Ovis Olimpia

Frissítve: 2021.09.17. 07:53
Beküldte galambos - 2019, május 20 - 07:27
2019. április 30-án 24 óvodánk közel 2000 gyermeke vett részt az ország különböző pontján a 10. oviolimpián.

Sok kicsiny gyermekkel nehéz megoldani az utazást, ezért minden óvoda a saját intézményében szokta a rendezvényt lebonyolítani.

A jubileumi eseményt idén skype-os összeköttetéssel tették még színesebbé. Egyházunk Gyülekezeti és Missziói Osztálya által összesorsolt óvodák vették fel egymással a kapcsolatot, így egymástól távol lévő intézmények tagjai közös énekléssel, imádsággal, egymásnak integetéssel kezdhették el a tornaversenyt.

A feladatokat évek óta a győri evangélikus óvoda lelkes pedagógusa, Zsédely Dóra állítja össze. Az egész testet átmozgató játékos gyakorlatokat Dóri saját maga által költött kis versikékkel tette még színesebbé.

Az esemény elsődleges célja nem a versengés, ezért minden kis résztvevő egyformán kapott ajándékot, Jézus csodái című színezőfüzetet.

(Szöveg: Péterné Mestery Rita)