72 óra kompromisszum nélkül! – Megkezdődött a regisztráció az önkéntes ifjúsági akcióra

Frissítve: 2020.10.21. 17:55
Beküldte galambos - 2020, szeptember 23 - 07:14
Október 7-ig lehet regisztrálni az ország legnagyobb önkéntes programjára. A 72 óra kompromisszum nélkül! háromnapos ifjúsági akciót idén ősszel immár tizenharmadik alkalommal rendezi meg a három történelmi egyház. A „Segítsünk együtt!” szlogennel meghirdetett, október 8-tól 11-ig tartó program célja, hogy népszerűsítse az önkénteskedést a magyarországi és a határon túli magyar fiatalok körében.

A Magyarországi Evangélikus Egyház, Magyar Katolikus Egyház és a Magyarországi Református Egyház hirdette meg a háromnapos közös programot.

A 72 óra kompromisszum nélkül keretén belül országszerte és határon túl fiatalok csoportjai három napon keresztül – akár pár óra erejéig – teljesítenek közhasznú feladatokat. A szervezők természetesen szem előtt tartják a járványügyi előírásokat, és ennek megfelelően javasolják a feladatok kiválasztását és megvalósítását.

További információk és regisztráció a 72ora.hu honlapon olvashatók.

A tavalyi akció kisfilmje itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=hiur9XXGsJM