Középiskolai Könnyűzenei Program

Zene által hirdetik az evangéliumot – Táboroztak az E-hangolók

Frissítve: 2024.01.16. 10:56
Beküldte galambos - 2023, július 14 - 13:34
Huszonnyolc tanulni vágyó lelkes fiatal, tizenegy elszánt és kiváló zenetanár, két táborvezető és egy lelkész útjai találkoztak július 2–9. között Kőszegen, az E-hangoló evangélikus könnyűzenei táborban, amelyet egyházunk könnyűzenei programjának keretében rendeztek meg. Az egyhetes együttlét helyszíneként a város evangélikus oktatási intézménye és a templom szolgált.

Társas játék – Könnyűzene és misszió egyházunkban

Frissítve: 2024.01.16. 10:57
Beküldte galambos - 2023, június 30 - 11:46
A középiskolai könnyűzenei program részeként lemezfelvételre érkezett egyházunk országos irodájának stúdiójába az orosházi Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium keresztény könnyűzenei zenekara, a Melody of Angels. Betekintettünk a kulisszák mögé, és arról is érdeklődtünk, hogy mit jelent a résztvevők számára az egyházi könnyűzene.

Könnyűzene, „nem középiskolás fokon…"

Frissítve: 2023.05.02. 15:10
Beküldte galambos - 2022, május 5 - 17:47
A budapesti Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium adott otthont a Magyarországi Evangélikus Egyház Középiskolai Könnyűzenei Programjának április 27-én. Az összejövetelen a többszólamú gospel éneklést Brebovszky Klára vezette, a percussion foglalkozást Franczia Dani. És hogy milyen is volt ez a nap valójában? Arról a legjobb, ha egy résztvevő számol be szubjektívan. Alábbiakban az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium 8. osztályos diákjának, Sághy Balázs Boldizsárnak gondolatait osztjuk meg.

Énekeljünk vagy doboljunk…?

Frissítve: 2022.09.30. 10:24
Beküldte galambos - 2022, április 12 - 18:05
A tavasz érkezésével a Középiskolai Könnyűzenei Programon belül is felpezsdült az élet. A Gyülekezeti és Missziói osztály szervezésében és a NOO-EPSZTI támogatásával regionális workshopokat szerveztünk és hangszer pályázatot írtunk ki a programban részt vevő zenekarok részére.