Művészetek Völgye

Idén is lesz evangélikus udvar a Művészetek Völgye fesztiválon

Frissítve: 2022.10.18. 15:07
Beküldte galambos - 2022, július 25 - 09:42
Ötödik alkalommal tárja tágra kapuit a Tarisznya evangélikus udvar Taliándörögdön, a Művészetek Völgye fesztiválon, hogy kicsiket és nagyokat, családosokat és baráti társasággal érkezőket egyaránt színes programokkal, a beszélgető egyház lelkiségével és legfőképpen krisztusi szeretettel fogadjon. Megnéztük a programot, és válogattunk belőle néhányat ízelítőként.

Idén is igazi programdömpinggel vár a Művészetek Völgye fesztivál!

Frissítve: 2022.08.03. 14:46
Beküldte galambos - 2022, május 11 - 07:48
Július 22. és 31. között közel 2000 programmal csalogat a Balaton-felvidékre a Művészetek Völgye. Nagyszínpados koncertek, mesés panoráma, színház, újcirkusz, kortárs irodalom, izgalmas produkciók, beszélgetések, workshopok, kiállítások várnak idén is mindenkit az ország legnagyobb összművészeti fesztiválján Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden.

Tarisznya Evangélikus udvar a Művészetek Völgye fesztiválon

Frissítve: 2022.08.03. 14:46
Beküldte galambos - 2022, február 15 - 15:58
Júliusban ismét zenével, tánccal, színházzal, irodalommal, közös alkotóterekkel és jókedvvel telnek meg Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend utcái. A Tarisznya Evangélikus Udvar is várja a résztvevőket az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára!

Lelki töltekezést is kínált a Tarisznya – Evangélikus udvar a Művészetek Völgyében

Frissítve: 2022.09.12. 18:50
Beküldte galambos - 2021, augusztus 5 - 09:42
Családias hangulat, értékorientáltság, közvetlenség – mindezt megtalálhatták a látogatók a Tarisznya evangélikus udvarban, Taliándörögdön. Egyházunk idén már negyedik alkalommal volt jelen a Művészetek Völgye fesztiválon. A július 23. és augusztus 1. között megrendezett programkavalkád ideje alatt az evangélikus templomban és az udvarán az érdeklődők például megismerkedhettek a „beszélgető egyházzal”, találkozhattak önmagukkal, de „zarándokúton” is sétálhattak Dörögd és Kapolcs között, vagy éppen csak megpihenhettek a templom hűsítő árnyékában.

Evangélikusok „tarisznyája” a Művészetek völgyében – Fókuszban a közösség

Frissítve: 2021.09.17. 07:49
Beküldte galambos - 2021, július 19 - 07:53
A kapcsolatokat fókuszba helyező közösségi élménnyel várja látogatóit a Tarisznya evangélikus udvar a 30. Művészetek Völgye fesztiválon. A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya szervezésében a taliándörögdi evangélikus templomban és annak udvarán reggeli áhítatok, meselabirintus, kézműveskedés, interaktív foglalkozások, szabadulószoba és láthatatlan színház is várja az érdeklődőket a 2021. július 23. és augusztus 1. között megrendezett összművészeti fesztiválon.

Idén is lesz evangélikus udvar a Művészetek Völgye fesztiválon

Frissítve: 2021.08.19. 11:42
Beküldte galambos - 2021, június 4 - 14:27
A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) idén negyedik alkalommal képviselteti magát a Tarisznya evangélikus udvarral Taliándörögdön, a Művészetek Völgye fesztiválon. Június 3-án az impozáns Eiffel Műhelyház – Mozdonycsarnokban tartották a tíznapos esemény sajtótájékoztatóját, ahol bemutatták az előadókat, a koncerteket és a támogatókat.

Életút-labirintus a Művészetek völgyében – Beszélgetés Balogh Évával

Frissítve: 2020.03.04. 09:37
Beküldte galambos - 2018, augusztus 7 - 12:17
Több mint hétszáz látogatója volt a gyülekezeti és missziói osztály koordinálásával működő Tarisznya evangélikus udvarban felállított életút-labirintusnak. A labirintus híre szájról szájra terjedt, voltak, akik több mint egy órát vártak arra, hogy bejussanak az élet állomásaira épülő installációba. Mint kiderült, még a várakozást sem bánta meg senki sem, ugyanis az azt követő beszélgetések mind azt jelezték, hogy fiatalt és idősebbet, hívőt és egyházhoz nem tartozót egyaránt megérintette a bibliai idézetekre és művészeti alkotásokra épülő belső zarándokút. A labirintus egyik ötletgazdájával, Balogh Éva lelkésszel, gyülekezeti referenssel beszélgettünk.

Evangélikus udvar a Művészetek Völgyében

Frissítve: 2019.09.16. 17:06
Beküldte galambos - 2018, július 30 - 19:36
Családias hangulat, közösségi élmény és a beszélgető egyház képe jelenik meg a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodája Gyülekezeti és Missziói Osztálya által működtetett Tarisznya evangélikus udvarban a Művészetek Völgye fesztiválon.

Evangélikus sziget a Művészetek Völgyében

Frissítve: 2018.09.10. 11:10
Beküldte galambos - 2018, május 22 - 10:13
„A Tarisznya Evangélikus Udvarban olyan helyet találhatunk, ahol ellazulhatunk, felüdülhetünk, találkozhatunk másokkal és magunkkal is” – mondja Bárdossy Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodája Gyülekezeti és Missziói Osztályának munkatársa. A fiatalok megszólításáról, a beszélgető egyházról és a nyitott egyház képéről mesélt a Művészetek Völgye evangélikus udvarának koordinátora.

Tarisznya Evangélikus Udvar a Művészetek Völgyében

Frissítve: 2018.09.10. 11:08
Beküldte galambos - 2017, augusztus 3 - 09:56
Jó hangulat, családias légkör, lelki feltöltődés és az emberre figyelés jellemezte a Művészetek Völgyében a különleges színfolttá vált Tarisznya Evangélikus Udvart.