Koltai Zsuzsa

Frissítve: 2022.11.07. 14:35
Beküldte galambos - 2020, szeptember 1 - 05:46
Ararát teremtésvédelmi munkaágvezető

2019. elején kaptam megbízást a Magyarországi Evangélikus Egyháztól a teremtésvédelmi munkaág megszervezésére és az egyházunkban folyó teremtésvédelmi törekvések összefogására. A Gyülekezeti és missziói osztály részeként működő Ararát teremtésvédelmi munkaág szorosan együttműködik a nagy múltra tekintő Ararát munkacsoporttal. A terület koordinátoraként egyházunk rendezvényinek és tevékenységének környezeti szempontból történő átgondolásával, tematikus alkalmak szervezésével, teremtésvédelmi érzékenyítő előadásokkal, foglalkozásokkal, képzésekkel, rendezvényekkel, elméleti és gyakorlati segédanyagokkal támogatom az evangélikus egyház munkáját. Egyházunk átfogó teremtésvédelmi programjának, a MEET – Műveld és őrizd! Evangélikus Egyházi Teremtésvédelmi programnak a kidolgozását, elindítását végeztem, és a benne rejlő országos teremtésvédelmi együttműködés megvalósulásának útját egyengetem.

Evangélikus családból származom, lelkész-teológus szakon végeztem teológiát és a versenyszférában, Magyarországon és az Egyesült Királyságban szereztem gyakorlati tapasztalatokat.

Koltai Zsuzsa Ararát teremtésvédelmi munkaágvezető, E-mail: zsuzsa.koltai@lutheran.hu