Németh Zoltán

Frissítve: 2024.02.19. 16:19
Beküldte galambos - 2024, január 27 - 09:25
osztályvezető

1969. február 26-án születtem Szombathelyen. A budahegyvidéki gyülekezetben kereszteltek, ahová keresztszüleim tartoznak, 12 éves koromban a szombathelyi gyülekezetben konfirmált Fehér Károly lelkész. Isten emberszeretetének örömhíre 15 éves koromban érintett meg egy gyenesdiási konferencia alkalmával és vált számomra előbb a teológiai gondolkodás, válaszkeresés, majd a lelkészi szolgálat vállalására irányuló elköteleződéssé. A kőszegi Jurisich Miklós Gimnáziumban érettségiztem 1987-ben. Annak érdekében, hogy egyházi környezetben készüljek a felvételire, érettségi után egy évet dolgoztam a győri evangélikus szeretetotthonban, mint kisegítő ápoló. A Teológiára történő sikeres felvételit követően egy évig katonai szolgálatot teljesítettem Cegléden.

A Teológia elvégzése után a Nógrád megyei Bánkra kerültem, ahol segédlelkészi éveimet is beleszámolva 12 évig szolgáltam a gyülekezet lelkészeként. 1995-ben feleségül vettem Tóth Szilviát, aki szintén teológiát végzett és lelkigondozói képesítést is szerezve jelenleg kórházlelkészként tevékenykedik. Két fiúgyermekünk van. 1996 és 98 között elvégeztem a debreceni Kossuth Egyetem mentálhigiénés szakát. 1998-99-ben feleségemmel együtt ösztöndíjasok voltam a németországi Augustana Teológiai Főiskolán Neuendettelsauban.

2006-2007-ben helyettes lelkészként szolgáltam Tótkomlóson, majd elfogadva a gyülekezet meghívását 2007 és 2014 között parókus lelkész voltam a pécsi gyülekezetben. 2004-től 2012-ig nyolc éven át szerveztük és vezettük egy kolléganőmmel a Lelkészakadémia kurzusait, ami a lelkészek továbbképzését hivatott biztosítani. A Gyökössy Intézet pasztorálpszichológiai szupervizor képesítést szereztem 2015-ben. 2014 óta vagyok a Gyülekezeti és MIssziói osztály vezetője.

Németh Zoltán osztályvezető, E-mail: Zoltan.Nemeth@lutheran.hu