Nagy sikerrel zárult a XXVII. Országos Evangélikus Gyülekezeti Hittanverseny

Frissítve: 2019.04.04. 15:41
Beküldte galambos - 2018, április 17 - 07:03
Közel háromszázötven résztvevővel valódi ünneppé vált az országos evangélikus hittanverseny, ahol kiváló bibliaismereti felkészültségről adtak számot a döntőbe jutott csapatok.

A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által szervezett XXVII. Országos Gyülekezeti Hittanversenyen az ószövetségi Dávid király történetéről kellett a csapatoknak nyolc állomáson összemérniük a tudásukat. A diákok kiválóan számot adtak tudásukról, megmutatva, hogy a gyülekezeti hittanórákon a történeteket alaposan elsajátították. Eligazodtak Izrael térképén, de választ adtak a történeti kérdésekre is.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetemen (EHE) és a zuglói evangélikus templomban megrendezett nap a Közel zenekar közreműködésével közös énekléssel kezdődött, majd Balogh Éva és Németh Zoltán lelkészek Dávid király életéről tartottak dialógusáhítatot. A jelenlévőket Koltainé Somogyi Lilla gyermek és ifjúsági referens, a rendezvény főszervezője köszöntötte.

A nap folyamán számos színes program várta a jelenlévőket. Raffai Balázs, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium tanára Biblia ihlette kémiai kísérletek – Próféták a laborban címmel lebilincselő és különleges interaktív kémiaórát tartott. A Kemeneshőgyész–Magyargencsi Társult Evangélikus Egyházközség és a Keresztény Önkéntesek Szövetsége az Ifjúságért és Gyermekekért Egyesület (KÖSZI) csapata egész napos kézműves-foglalkozást rendezett, míg a délután folyamán az Esztergomi Evangélikus Egyházközség Mustármag bábcsoportja tartott izgalmas előadást. Az eredményhirdetést megelőzően Kovács Zsuzsánna és Bolya Dániel vezetésével és a Buba Banda kíséretével lehetett táncolni, illetve óriástársasjátékokon játszani. Az egész napos együttlét áldással zárult.

Az idei hittanverseny feladatsorát Kodácsy-Simon Eszter megbízott tanszékvezető egyetemi óra keretében az EHE Valláspedagógia Tanszékének teológushallgatóival közösen állította össze. A teológushallgatók nemcsak a hittanverseny országos döntőjének előkészítésében, hanem számos önkénteshez hasonlóan a helyszínen, az egyes állomások gördülékeny lebonyolításában is aktívan részt vettek. A rendezvény előkészítését a gyülekezeti és missziói osztály részéről Koltainé Somogyi Lilla és Szidoly Roland végezték.

A XXVII. Országos Evangélikus Gyülekezeti Hittanverseny eredményei:

(Az egyes korosztályoknál található megegyező sorszám azonos ponteredményt jelöl, azaz megosztott helyezést kaptak az érintett csapatok.)

1–2. osztályos korosztály:
1 Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség