Teremtés heti rendezvények támogatása – pályázati kiírás 2021.

Frissítve: 2021.09.29. 13:37
Beküldte galambos - 2021, szeptember 9 - 14:29
A Magyarországi Evangélikus Egyház Ararát Teremtésvédelmi Munkaága kisösszegű pályázatot hirdet teremtés heti rendezvények megvalósításának támogatására.

A pályázat célja, hogy az evangélikus közösségekben a 2021. évi Teremtés hetén (2021. szeptember 26 – október 3.) országszerte teremtésvédelmi érzékenyítő és szemléletformáló események, rendezvények, akciók, megmozdulások, szervezett ünneplések valósuljanak meg, és hogy az eseményekről híradás érkezzen országosan.

Támogatást igényelni lehet bármely, a teremtésvédelem szellemiségében megrendezésre kerülő program megvalósításához szükséges eszköz, kellék, szolgáltatás igénybevételére. Lehet például kirándulás útiköltsége, ökumenikus szabadtéri istentisztelet kellékei, közös étkezés alapanyagai, szemléletformáló előadás elődadói díja, környezetjavító tevékenységek eszközei, teremtésvédelmi érzékenyítő foglalkozás alapanyagai stb.

A pályázható összeg: 30-60 ezer forint.

A pályázatra való jelentkezés feltétele az Ökumenikus Teremtésvédelmi Munkacsoport által meghirdetett „Teremtés heti helyi akciók” közé való előzetes regisztráció:

Teremtés hete 2021. helyi akció regisztrációs felület.

Pályázók köre:
– evangélikus egyházközségek (és plántáló egyházközségek)
– evangélikus nevelési és oktatási intézmények
– evangélikus diakóniai intézmények
Csak önálló jogi személyiséggel rendelkező egyházközség adhat be pályázatot.

Pályázatot benyújtani az alábbi linken, az űrlap hiánytalan kitöltésével lehetséges:

Teremtés hete rendezvények 2021. pályázati űrlap.

Határidő: 2021. szeptember 15. 24:00

A teljes pályázati kiírás itt elérhető: 2021_TH-rendezvenyek_palyazat_kiiras_MEE-Ararat

A Teremtés hete idei kiemelt témája: “Hol laksz? – Isten oikoszának megújítása. A teremtés heti segédfüzet és plakát az ökumenikus honlapon elektronikusan is elérhető: Teremtés hete 2021.

Ötleteléshez szeretettel ajánljuk a 2020. évi beszámolókat: Közösségben remény – Teremtés hete 2020. – A R A R Á T (arterm.hu)