A püspöki tanács közleménye a jelenlegi járványhelyzetben

Frissítve: 2021.05.18. 12:45
Beküldte galambos - 2021, március 5 - 15:08
Az alábbiakban teljes terjedelmében közöljük a püspöki tanács 2021. március 5-én kelt legújabb pásztorlevelét.

Kedves Testvérek!

2021 böjti időszakában egyre növekvő reménységgel vártuk a találkozás lehetőségét.

Mi is vágyódunk arra, hogy újra személyesen megélhessük a gyülekezeti találkozásokat, a templomi istentiszteleten élőben hangzó igehirdetést és az úrvacsora közösségét.

A jelenlegi súlyos járványügyi helyzetben mégis azt javasoljuk gyülekezeteinknek, hogy virágvasárnapig ne tartsanak személyes jelenléttel istentiszteletet, sem hétközi gyülekezeti alkalmat. Mivel az oltás folyamata felgyorsult, azt reméljük, hogy hamarosan újra együtt lehetünk a gyülekezet közösségében.

Egyúttal mindenkit biztatunk is arra, hogy regisztráljon, és éljen az oltás lehetőségével.

Arra kérjük a testvéreket, hogy megértő szeretettel és türelemmel hordozzák ennek a hosszú és nehéz időszaknak a terheit, imádkozzunk egymásért. Bízunk a gyülekezetek önszervező erejében, hogy senki sem marad ige és segítség nélkül most sem.

Ajánlásunk a hétfői naptól lép érvénybe, de ahol most vasárnap még megtartják az istentiszteleteket, ott fokozott elővigyázatosságra kérünk mindenkit.

A mai igével küldjük köszöntésünket:

„Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt…” (Fil 4,6)

Budapest/Győr, 2021. március 5.

Dr. Fabiny Tamás elnök-püspök, Kondor Péter püspök, Szemerei János püspök