Püspöki körlevél: Májustól személyesen is megélhetjük az istentiszteleti közösséget

Frissítve: 2021.06.03. 09:20
Beküldte galambos - 2021, április 15 - 14:54
A Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsa mai körlevelében úgy fogalmaz: a templomok megnyitását május elejétől tartja reálisnak. Az egyházkerületek vezetőinek közös üzenetét alább olvashatják.

Kedves Testvéreink!

Nagyon várjuk már a szabadulást a vírus szorításából. Egyházunkban is tapintható a felfokozott vágy, hogy újra megélhessük a személyes találkozást az istentiszteleti közösségben. A vírusveszélynek sajnos nincs még vége, amit a magas fertőzési és halálozási adatokból naponta követhetünk, ezért egymás életének és egészségének védelmében továbbra is fokozott óvatosságot és türelmet kérünk.

Azt javasoljuk, hogy április végéig lehetőleg még online módon tartsák istentiszteleteiket!

Örömre és reményre ad viszont okot, hogy az oltások előrehaladtával fokozatosan javulnak a kilátások. A templomok megnyitását a húsvét ünnepe utáni negyedik vasárnaptól (május elejétől) tartjuk reálisnak, de akkor is a bezárás előtti szigorú feltételek betartása mellett:

• templom- és kézfertőtlenítéssel,
  • minimális másfél méteres távolság megtartásával,
  • kötelező maszkviseléssel,
  • rövid istentisztelettel, kevés énekkel,
  • egyelőre úrvacsora nélkül,
  • lehetőség szerint regisztrációval.

Kérjük az alkalmak lehetőség szerinti elektronikus közvetítését a nyitás után is!

Hordozzuk addig is imádságban a gyászolókat, a betegeket és a betegség ellen naponta kemény küzdelmet vívókat.

Gondoljunk imádságainkban az iskolákban oktató pedagógusokra, diákjainkra – közöttük különösen is a nehéz helyzetben érettségizőkre – és hitoktatóinkra.

Útmutatónk heti igéjével köszöntjük Testvéreinket:

„Áldott a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja, aki nagy irgalmából újjászült minket, Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása által élő reménységre…” (1Pt 1,3)

Testvéri szeretettel:

A Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsa:
dr. Fabiny Tamás elnök-püspök, Kondor Péter püspök, Szemerei János püspök

Budapest-Győr, 2021. április 14.