Meghívható orgonazenés böjti alkalom gyülekezetek részére

Frissítve: 2023.02.15. 16:52
Beküldte galambos - 2023, január 27 - 15:41
Böjti est – Krisztus hét szava a kereszten. Orgonazenés áhítat Hallgrimur Pétursson Passió-énekek című műve alapján.
Kedves Lelkész és Felügyelő testvérek!
Szeretettel ajánljuk figyelmetekbe a Gyümi meghívható, új programját:

Böjti est – Krisztus hét szava a kereszten
Orgonazenés áhítat Hallgrimur Pétursson Passió-énekek című műve alapján

Az ötvenperces alkalom keretében zenei és prózai részek váltakoznak. Ha a házigazda gyülekezet a program helyszínén rendelkezésünkre tud bocsátani megfelelő hangszert, az segítséget jelent, de ez nem feltétel, mert van hordozható billentyűs hangszerünk, amelyet magunkkal tudunk vinni.
A meghívásoknak – korlátozott számban – február 27-től március 31-ig tudunk eleget tenni hétköznap estéken, hétfőtől péntekig. (Hétvégén az orgonistánknak gyülekezeti szolgálatai vannak.)
A programra ezen a felületen tudjátok jelezni igényeteket február 5. éjfélig:

Ha a meghívás nem a gyülekezet székhelyére szól (pl. szórvány, leányegyház stb.), kérjük, ezt a megjegyzésben külön jelezzétek. Az alkalom pontos címére az utazástervezéshez van szükségünk, alternatív időpontot pedig annak érdekében kérünk, hogy nagyobb eséllyel tudjunk egy gyülekezet meghívásának eleget tenni.
Az alkalom költségeit – az útiköltséget is beleértve – a Magyarországi Evangélikus Egyház fedezi.
A jelentkezési határidő lejárta után személyesen keressük a jelentkezőket az időpont egyeztetése érdekében.

A „társulatot" két-három munkatárs alkotja. A Passió-énekekből a szövegrészeket Vig Balázs válogatta, a szöveget Németh Zoltán és/vagy Vig Balázs szólaltatják meg, hangszeren (orgonán) Tüzes Marcell Sámuel játszik.