#Énisimádkozom – Pályázat az imádságról

Frissítve: 2024.09.20. 12:09
Beküldte galambos - 2024, szeptember 20 - 11:54
A Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya meghirdeti #Énisimádkozom pályázatát evangélikus gyülekezetek és evangélikus oktatási intézmények 9–12. osztályos fiataljai számára. A felhívás keretében olyan alkotásokat várunk, amelyek saját imádságokat fogalmaznak meg, vagy valamilyen módon reflektálnak a pályázó istenkapcsolatára, és kifejezik, mit jelent fiatalon hinni és kereszténynek lenni.

#Énisimádkozom – Pályázat az imádságról

„Minden forrásom belőled fakad.” (Zsolt 87,7b)

A pályázatra olyan pályaműveket várunk, amelyek jellemzője az eredetiség és a kreativitás. Fontos, hogy megjelenjen vagy kifejeződjön bennük a személyes érintettség, valamint a pályamű elkészítői alkalmazzanak a megszokottól eltérő formákat.

Korcsoportok

• 9–10. osztály
  • 11–12. osztály

Nevezés

• egyénileg
  • csoportosan

Kategóriák

1. Imádság • Sokan azt gondolják, hogy az imádságnak vannak formai követelményei, pedig ez csak részben van így. Van, amikor úgy imádkozunk, hogy az „nem köthető semmihez”, csak az Istennel történő párbeszéd olykor örömteli, máskor akár haragos óhajához. Te hogyan imádkozol? Oszd meg velünk az imádságodat! A kategóriára csak saját imádsággal lehet jelentkezni, amelynek elkészítéséhez a mesterséges intelligencia használata megengedett.
  2. Művészet • Miben tudod kifejezni, hogy mit jelent hinni, kereszténynek lenni? A kategórián belül olyan alkotásokat várunk, amelyek az imádságra és a személyes hitre reflektálnak.
    1. Irodalom: lehet novella, dalszöveg, esszé, napló, vers (klasszikus rímelésű, szabadvers, haiku stb.).
    2. Képző-, ipar- és fotóművészet: az alkotásokról fényképes reprodukciót kérünk.
    3. Zene: nemcsak énekelt, hanem lehet instrumentális is.
    4. Videó: hitünk kifejezésének számos módja létezik. Erre példa lehet az őskeresztény liturgia, amelyben a templomokban a 2. században a himnuszokat tánc kíséretében énekelték, ahogy azt Tertulliánus is megjegyezte. Legyünk mi is „ódivatúak”, és használjuk a művészet különféle formáit az istenkapcsolatunk, keresztény hitünk kifejezésére! Várjuk a legkülönbözőbb műfajú (pl. slam poetry, rap, tánc, monológ, némafilm, pantomim, báb, színdarab, rövidfilm stb.) alkotásokat!

A pályázat feltételei

Egy pályázó több kategóriában is indulhat. Egy pályázó egy adott kategóriában maximum három általa készített munkával jelentkezhet. Határidőn túl beérkezett pályamunkákat nem tudunk elfogadni. A pályázó csak saját alkotással pályázhat, amelyhez a mesterséges intelligencia használata megengedett. Utóbbi esetben a pályázat beadási felületén ezt kérjük feltüntetni.

Beküldési határidő

2024. november 8.

Töltsd fel az alábbi linkre az alkotásodat és add meg elérhetőségedet.

Díjazás

A zsűri külön díjazza az egyéni és csoportos nevezőket, kategóriánként három ajándékcsomagot adva át. A díjazottak az alábbi lehetőségek közül választhatnak:

• 25 ezer forintos ajándékutalvány, amely a Luther Kiadó boltjaiban váltható be.
  • Részvétel a 2025. évi evangélikus országos táborok egyikén.
  • Hétvégi belépőjegy a 2025. évi Művészetek Völgye fesztiválra.

Nyilvánossági és szerzői jogok

A pályázat kiírója a pályázatra beküldött pályaműveket kizárólag a pályázathoz és a kiállítás rendezvényeihez, valamint kommunikációjához használja fel térítésmentesen egy évig. A pályaművek minden további online vagy offline kiállításon, publikáláson és egyéb eseményen való felhasználásához a pályázó írásbeli beleegyezése szükséges. A pályázó ezenkívül tudomásul veszi azt is, hogy a beadott alkotás elkészítésével vagy azok nyilvános bemutatásával (publikálásával, kiállításával) okozott személyiségi és szerzői jogsértésekért minden felelősség a pályázót (szerzőt) terheli, beleértve a jogsértéssel bekövetkező anyagi kárt is.

Töltsd fel az alábbi linkre az alkotásodat és add meg elérhetőségedet.

MELLÉKLETEK

Adatkezelési tájékoztató

Szülői beleegyező nyilatkozat

A pályázati kiírás innen tölthető le.