Bemutatkozik a Gyülekezeti és Missziói Osztály

Frissítve: 2024.06.27. 15:29
Beküldte galambos - 2022, szeptember 27 - 07:01
A Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztályának szolgálatát mutatja be videónk.

A videót összeállította: Tornay András

A gyülekezeti és missziói osztály kapcsolatot tart a lelkészekkel, gyülekezetekkel; segíti és támogatja a gyülekezeti életet, a gyülekezetekben folyó lelkészi és munkatársi szolgálatot; megoldási javaslatokat dolgoz ki az egyházközségek felől érkező igényekre; támogatja a lelkészi szolgálat hátterét, képzéseket és tanfolyamokat szervez; közreműködik a hittan stratégiai munkacsoport tevékenységében; koordinálja a hitoktatói és lelkészi életpályamodell működését, valamint az országos iroda hangosítási és könnyűzenei szolgáltatását.

Az osztály a missziói szolgálatokkal kapcsolatban koordinálja és szupervízióval, esetmegbeszéléssel és adminisztrációs háttér biztosításával segíti az egyetemi és a kórházlelkészek szolgálatát, a női, a reptéri, a cigány-​ és a börtönmissziói szolgálatot; valamint közreműködik az egyházi jelenlét megvalósításában a stratégiailag fontos egyházon kívüli programokon, fesztiválokon.

A gyermek-​ és ifjúsági munka célja, hogy egyházunkat megismertesse a jövő nemzedékkel, bővítse számukra a közösségi élmény átélésének lehetőségeit. Ennek érdekében az osztály országos és regionális gyermek-​ és ifjúsági rendezvényeket és táborokat szervez; javaslatot tesz gyermek-​ és ifjúsági kiadványok létrehozására, közreműködik azok létrehozásában; aktívan részt vesz az egyház gyermek-​ és ifjúságpolitikájának, irányelveinek kidolgozásában; valamint évente meghatározza a gyermek-​ és ifjúsági pályázat alapelveit és előkészíti a pályázatot elbíráló bizottság munkáját.

Az osztály feladata és célja továbbá, hogy egyházunkban a teremtett világ értékeivel felelősséggel bánó magatartást képviselje, a teremtésvédelem terén végzett egyházi munkát összefogja, támogassa, elismertté tegye és terjessze. Ennek érdekében biztosítja a teremtésvédelmi munkaág működését és adminisztrációs hátterét; valamint működési és adminisztratív keretet biztosít az egyház különböző szervezeti egységeit összefogó Műveld és őrizd! evangélikus egyházi teremtésvédelmi programnak.