Közös betlehemes Móron

Frissítve: 2018.03.21. 14:28
Beküldte galambos - 2017, december 12 - 15:06
Mór – A Pusztavám–Móri Evangélikus Egyházközség a 2016. évben sikeresen pályázott a Gyülekezeti és Missziói Osztály Betlehemes pályázatán. Ennek révén kézzel készített bábokat kaptak, melyek Jézus születésének szereplőit jelenítik meg.

Az egyházközség úgy gondolta, ezt az installációt nagyobb közönség előtt szeretné megmutatni, de a móri evangélikus templom környezete erre nem a legalkalmasabb. Ezért felvették a kapcsolatot Fenyves Péter polgármesterrel, felajánlva a betlehemes kiállítását Mór központjában, ahol többen látják. Ily módon is szeretnék minél több emberhez eljuttatni Jézus születésének történetét, s kedveskedni Mór város lakóinak az adventi készülődés, elcsendesedés idején.

A város köszönettel vette a felkérést, s a bábokhoz szükséges házikót elkészíttette, valamint kiemelt helyet biztosított a város szívében a betlehemesnek. A móri együttgondolkodás szép példája annak, hogyan tudunk egyházi és városi szinten közösen tenni azért, hogy az itt élőket Isten felé vezessük.

evangelikus.hu /szöveg és fotó: Ribárszki Ákos