Kültéri betlehemes – pályázati kiírás

Frissítve: 2016.10.05. 18:36
Beküldte galambos - 2016, szeptember 7 - 09:13
Szeptember 20-ig lehet a Gyülekezeti és Missziói Osztálynál kültéri betlehemesre pályázni.

Kültéri betlehemes – pályázati kiírás

A MEE Gyülekezeti és Missziói Osztálya pályázatot hirdet gyülekezeteknek kültéri betlehemes figurák beszerzésére. A betlehemes házikót a gyülekezetnek kell elkészítenie.

A pályázat célja, hogy segítséget nyújtson a gyülekezetépítésben, az adventi időszak elmélyítésében, illetve az adott gyülekezet missziói hatását növelje a saját környezetében. A betlehem mellett annak megnyitásakor, illetve advent folyamán rendszeresen kültéri alkalmak is szervezhetők.

Az elkészülő bábok november közepétől vehetők át a GyMO irodájában és advent első vasárnapjától már kiállíthatók.

Az igényléseket e-mailben kérjük elküldeni a gyulmisz@lutheran.hu címre szeptember 20-ig!

A készítendő házikó ajánlott paraméterei:

60 cm a lábak hossza, magassága a széleken 160 cm, középen 220 cm,
szélessége 180 cm, mélysége115 cm.

A házikónak deszkapadozattal kell rendelkeznie, mert a bábok ahhoz lesznek rögzítve facsavarokkal. A bábok szövetből, szivacsból készülnek, ezért védeni kell őket. A házikó két oldala és háta legyen zárt, a tető ne engedje át a vizet. A garnitúra 8 darab kb. 1m magas figurából áll, Mária, József, Jézus , 1 db. pásztor, 3 db. király, 1 db. kisbárány. Az elnyert betlehem a gyülekezet tulajdonában marad és minden évben kiállítható. A bábok javításáról a gyülekezetnek kell gondoskodnia, amiben a készítő is szívesen segít, ha szükség lenne rá.

Természetesen minden felvetődő kérdésre örömmel válaszolunk!

Szeretettel: A GyMO munkatársai

A pályázati kiírás ITT érhető el.