Isten országa - evangélikus gyülekezeti munkaprogramok 2015-2016/2

Frissítve: 2016.09.07. 09:24
Beküldte galambos - 2016, január 15 - 16:17
A Gyülekezeti és Missziói Osztály által szerkesztett, a Luther Kiadó gondozásában megjelent gyülekezeti munkaprogram digitális változata.

Elő-szavak a mennyek országáról
Hasonló a mennyek országa a mustármaghoz, amelyet fog az ember és elvet a szántóföldjébe. Ez kisebb ugyan minden magnál, de amikor felnő, nagyobb minden veteménynél, és fává lesz, úgyhogy eljönnek az égi madarak, és fészket raknak ágai között.
Hasonló a mennyek országa a kovászhoz, amelyet fog az asszony, belekever három mérce lisztbe, míg végül az egész megkel.
Hasonló a mennyek országa az adventi koszorún égő gyertyához, amely kisebb ugyan a lakásban található többi fényforrásnál, mégis, amikor meggyújtjuk, varázslatos fényt áraszt, és maga köré gyűjti az egész családot.
Hasonló a mennyek országa a vacsora utáni csendes beszélgetéshez, amelyben elmeséljük egymásnak, hogy kivel mi történt aznap, és így a nap végén minden a helyére kerül, ami nap közben olyan rendezetlennek tűnt.
Hasonló a mennyek országa a parányi mezítelen gyermektalpak hajnali surranásához a parkettán, amikor várjuk, hogy a félálomban érkező bebújjon mellénk a takarónk alá, és arra gondolunk, hogy az életnek mégis van értelme.
Hasonló a mennyek országa a reggeli kávé illatához, amelyben várakozással és reménységgel tekintünk arra, ami aznap reánk vár.
Hasonló a mennyek országa a sokadik érettségi találkozóhoz, ahol együtt sírva, együtt nevetve éljük át, hogy mindenkinek van miért hálát adni.
Hasonló a mennyek országa a kamaszok bizalmához, amit nem lehet megvásárolni, csak ajándékba kaphatja az ember.
Hasonló a mennyek országa az öregek derűs mosolyához, amitől az embernek kedve támad élni.
Hasonló a mennyek országa a …

Németh Zoltán

Szerkesztette: Galambos Ádám
Luther Kiadó
2015

Az Isten országa - Evangélikus gyülekezeti munkaprogramok 2015-2016/2 kötet PDF változata ITT érhető el.