Jelentkezés az EPOT Lehetőségek Piacára

Frissítve: 2015.08.18. 10:25
Beküldte galambos - 2015, június 5 - 10:50
A találkozó keretében szeretnénk láthatóvá tenni a résztvevők számára, hogy mennyire sokszínű, gazdag az egyházunk különböző munkaágak, szolgálati területek, szervezetek, önszerveződő gyülekezeti körök, csoportok jelenlétét, tevékenységét illetően. Szeretnénk bemutatni a kisebb és nagyobb, ismert és nagyobb nyilvánosság előtt ismeretlen, központilag létrehozott és irányított, vagy egy adott gyülekezetben helyben szerveződő kezdeményezések kincsestárát a lehetőségek piacán.

Kedves Lelkészek, Felügyelők, Presbiterek, Munkatársak!
Erősen dolgozunk a szeptember 19-én Budapesten a Tüskecsarnokban megrendezésre kerülő EPOT – Evangélikus Presbiterek Országos Találkozója – szervezésén. Hamarosan egy ízelítőt is küldünk az országos és kerületi felügyelők által kialakított programról, tartalomról.

Most azonban a szervezéshez, a közös munkához kérnénk segítséget.

Ehhez kérnénk a jelentkezését mindazoknak az egyházi, gyülekezeti szerveződéseknek, csoportoknak, akik szívesen bemutatkoznának az EPOT nyilvánossága előtt.

Elképzelésünk szerint egy standot – minimálisan egy asztal székekkel – kapna minden jelentkező, ahol beszélgetés és kihelyezhető fotók, kiadványok, tárgyak, stb. segítségével hozhatnák közel a tevékenységüket a többi résztvevőhöz. Jól látható nagyméretű bemutatkozó feliratról, a standon való megjelenés jellegéről, formájáról, tartalmáról kérjük mindenki maga gondoskodjon.

Jelentkezni – nem az EPOT-ra még, hanem a lehetőségek piacára – és további információt kérni a: gyulmisz@lutheran.hu címen lehet június 22-ig.

Kettős cél vezérel minket ezzel a kezdeményezéssel:
1. Rácsodálkozni saját gazdagságunkra, sokszínűségünkre, értékeinkre. (Jéééé, ilyen is van egyházunkban?)
2. Tanulni egymástól, "ellesni" jó gyakorlatokat, működő modelleket. (Húúú, ezt nekünk is ki kellene próbálni!)

Egy tartalmas EPOT és gazdag "piac" reményében, szeretettel:

Gyülekezeti és Missziói Osztály

/kérjük a lelkészeket, felügyelőket, hogy még a munkaév vége előtt tájékoztassák a presbitereket az EPOT időpontjáról!/