Körmendre érkezett az Evangélikus képeskönyv

Frissítve: 2022.06.20. 15:29
Beküldte galambos - 2017, szeptember 6 - 07:10
Körmend – A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya a reformáció 500. évfordulójának alkalmából készítette el az Evangélikus képeskönyvet.

A testes műtárgy az evangélikus egyház történetét és jelenét, valamint a reformáció országunkra gyakorolt hatását foglalja magába. A 600 kilós óriáskötetet hazánk több városában is felállították már, így augusztus elején Körmend főterén is.

Benedek János evangélikus lelkész lapunknak nyilatkozva elmondta, hogy két óriáskönyv készült, és az egyházközségek bejelenthették igényüket a felállításukra az adott településen. Városunkba augusztusban szállították Szentgotthárdról és a hónap végén Zalaszentistvándra került. A 12 oldalas óriáskönyvet a Körmendi napoknak köszönhetően is többen láthatták, hatalmas lapjait reggel hattól este tízig lehetett olvasgatni, így sokan megismerkedhettek a tartalmával.

Kozma Gábor / vaol.hu