Elindult a gyülekezetimunkatárs-képzés harmadik évfolyama

Frissítve: 2024.09.24. 09:09
Beküldte galambos - 2024, szeptember 24 - 09:06
Nemcsak tudást adnak, hanem a szívet és a lelket is „tágítják”. Közel hatvan gyülekezetből több mint száz elhivatott és lelkes gyülekezeti taggal indult el szeptember 21-én, szombaton egyházunk központjában a gyülekezetimunkatárs-​képzés harmadik évfolyama.

A képzés sajátossága, hogy az ősztől tavaszig hét szombatot felölelő képzési napok mindig közös lelki alapozással indulnak, hiszen – a tanulás, a „fejtágítás” mellett – nem titkolt cél a szív, a lélek tágítása, a résztvevők hitének és elköteleződésének erősítése. E törekvéssel összhangban az első képzési reggelén megtelt egyházunk székházában a templomterem, és a több mint százhúsz résztvevő Gáncs Péter nyugalmazott püspök, a képzés koordinátora áhítatával hangolódott az előttük álló útra. A reggeli elcsendesedést a gyülekezeti és missziói osztály által idén tavasszal kiadott Velem vándorol című kis kiadvány liturgiája szerint tartották.

A nap megalapozásként, a munkatársképzés immár hagyományos rendje szerint az igei részt egy minden résztvevő számára közös blokk követte, melyet Németh Zoltán, képzés másik vezetője tartotta. A gyülekezeti és missziói osztály vezetője a képzés teológiai indításaként Jézus és az Atya kapcsolatáról, és elsősorban annak bensőségességéről beszélt – előadását többször megszakítva a hallgatóságot megmozgató és megszólító kérdésekkel.

Idén újabb szakkal bővült a képzési kínálat, így immár hat szolgálati területen hirdették meg a szakirányú gyülekezetimunkatárs-​képzést: gyermek-​, illetve ifjúsági munka, gyülekezetmenedzsment, diakónia, médiamunka, egyházzenei munkatárs. Az indító alkalmat követően így megtelt nyüzsgéssel az épület: a hat szakirány külön termekben kezdte meg a szakmai munkát. Előadások, ének és zene, játék és közös feladatok hangjait lehetett az országos iroda épületének zegzugos folyosóin hallani.

Ahogy a képzésben résztvevők reggel közösen indítják a napot, a zárás is minden alkalommal együtt történik. Az úti áldás előtt minden szakirány röviden reflektált az első napra, ezeket a gondolatokat pedig össze is gyűjtötték, hogy ily módon mindenki részesülhessen a többi szakirány élményeiből is.

A gyülekezetimunkatárs-​képzést immár harmadik alkalommal hirdette meg az országos iroda gyülekezeti és missziói osztálya. A képzés célja, hogy az egyébként is számos feladattal és felelősséggel terhelt lelkészek mellett legyenek szakmai tudással rendelkező munkatársak, akik egy-​egy területen valós segítségei lehetnek közösségüknek.

(A cikk először az Evangélikus.hu honlapon jelent meg. Szöveg: Zászkaliczky Anna Eszter, fotó: Tóth Attila. További fényképek egyházunk központi honlapján tekinthetők meg.)