Gyermekzsibongástól hangos nyár vár ránk

Frissítve: 2021.10.13. 16:26
Beküldte galambos - 2021, június 2 - 18:52
Országos támogatással több mint 100 gyülekezeti tábor kerül idén megrendezésre. A járványhelyzet enyhülésével, de a rendkívüli helyzetre vonatkozó előírások szem előtt tartásával gyülekezeteinkben újraindulnak a gyermekeknek, fiataloknak szóló alkalmak is.

A nyári programok megszervezését támogatja a Gyermek- és Ifjúsági Bizottság 2021. évre szóló pályázata. Az előző évekhez képest változás, hogy egy közösség két különböző program megvalósulásához is kérhetett központi támogatást.

A bizottság 114 érvényes pályázatot tudott elbírálni, amely során 14 352 200 Ft került kiosztásra 110 pályázó között. A központi költségvetésből, az országos táborok soráról 4 000 000 Ft-ot csoportosítottunk át, hogy nagyobb összegben tudjuk támogatni a helyi kezdeményezéseket ebben a rendkívüli évben.

Az idei év további különlegessége, hogy megnyílik a lehetőség a részletesen kidolgozott Szélrózsa tematika feldolgozására helyi szinten. Erre 61 pályázó vállalkozik. (A Szélrózsa tábortematika – 2021 szabadon letölthető.) A Szélrózsa tematikát vállalók részére a Szélrózsa Tízek csapata ajándéktárgyakat juttat el, amelyek felhasználhatók a tábor programjain.

Szemléletformáló céllal, az élhető jövőnk iránt érzett felelősségből tábor zöldítési javaslat is készült az Ararát munkacsoport jóvoltából, a gyülekezeti programok hosszú távon is teremtéstudatos megvalósítása érdekében.

Szöveg: Grendorf-Balogh Melinda, fotó: Melissa Askew / Unplash