Megjelent a Koldusok vagyunk – Beszélgetőkönyv az evangélikus lelkiségről című kiadvány

Frissítve: 2024.01.23. 14:13
Beküldte galambos - 2023, február 8 - 16:20
Beszélgetőkönyv örök kérdésekről, evangélikus lelkiségről a fiatal felnőttek hangján.

Ez egy beszélgetőkönyv. A szerző nem tekinti magát arra hivatottnak, hogy megkérdőjelezhetetlen axiómákat fogalmazzon meg az evangélikus hittel, lelkiséggel kapcsolatban. Meggyőződése, hogy gondolatai a Szentíráson és az evangélikus egyház tanításain alapszanak, de megállapításait az olvasóval való beszélgetés szövetébe szeretné beleszőni. A kedves olvasó fel van hatalmazva arra, hogy másképp gondolkodjék az adott kérdésekről, és egészen más következtetésekre jusson.

A kiadvány az evangélikus egyház Konfirmáció és elköteleződés évéhez kapcsolódva jelent meg. Egyszerre ajánljuk személyes olvasmányként, valamint bibliaórai és felnőtt konfirmációs használatra.

A szerzőről: Németh Zoltán evangélikus lelkész, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodája Gyülekezeti és Missziói Osztályának vezetője.

Németh Zoltán: Koldusok vagyunk – Beszélgetőkönyv az evangélikus lelkiségről
Gyülekezeti és Missziói Osztály, Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetség, 2023
ISBN 978­–615­–01­–6621­–6

A könyv megvásárolható a MEVISZ-nél postai úton a MEVISZ címén: 1085 Budapest, Üllői út 24. telefonon: +36 20 824-2047; e-mailben: mevisz@mevisz.hu; illetve közvetlenül megvásárolhatók Üllői út 24. alatti irodánkban az ügyeleti idő alatt. (Kereskedelmi ár: 1450 Ft ; egyházközségeknek: 1000 Ft) Valamint megvásárolható a Luther Kiadó könyvesboltjában és a kiadó online áruházában.
A kiadvány megvásárlásával a Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetség tevékenységét támogatja.

LAPOZZON BELE A KIADVÁNY NÉHÁNY OLDALÁBA ITT:

Elő a fedezékből!
A kon­fir­má­ció és az el­kö­te­le­ző­dés évé­ben igazi aján­dék­kal lepte meg az ol­va­só­kat Né­meth Zol­tán lel­kész test­vé­rünk, egy­há­zunk or­szá­gos iro­dá­ja gyü­le­ke­ze­ti és misszi­ói osz­tá­lyá­nak ve­ze­tő­je. A szin­te új mű­fajt te­rem­tő „be­szél­ge­tő­könyv” valós hi­ányt tölt be az evan­gé­li­kus könyv­pi­a­con. Lé­nyeg­re tö­rő­en in­for­mál, ko­runk nyel­vén fo­gal­maz­za meg ke­resz­tény hi­tünk és éle­tünk alap­kér­dé­se­it. Gáncs Péter recenziója itt olvasható el.

Mid van, amit nem kaptál? – Németh Zoltánt kérdeztük megajándékozottságról, továbbajándékozásról
Hasznos útitársunk lesz a konfirmáció és az elköteleződés évében Németh Zoltán lelkész Koldusok vagyunk – Beszélgetőkönyv az evangélikus lelkiségről című kötete. A szerzővel együtt lapoztuk fel a kötetet, amelynek szövegeibe korábbi gyülekezeti lelkészi szolgálatának tanulságait éppúgy beleszőtte, mint az egyházunk országos irodája gyülekezeti és missziói osztályának élén szerzett közel tízéves vezetői tapasztalatát. A kötet segítségével – ahogy fogalmaz – elindulunk egy csodálatos, pazarul berendezett épület hosszú folyosóján, benyitunk egy-egy ajtón, ide belépünk, és elidőzünk, oda pedig majd később visszatérünk, de mindvégig szem előtt tartjuk célunkat. (Az interjú itt olvasható.)

A Kossuth Rádió Erős vár a mi Istenünk - az Evangélikus Egyház félórája című adás március 27-i adásában Stifner-Kőháti Dorottya és Hajdú Tibor beszélgetett Németh Zoltánnal a Koldusok vagyunk – Beszélgetőkönyv az evangélikus lelkiségről című kiadványról.
A beszélgetés visszahallgatható (13:46-tól)