Evangélikus konfirmandusok országos találkozója

Frissítve: 2023.09.25. 18:07
Beküldte galambos - 2023, augusztus 31 - 15:28
A konfirmáció és elköteleződés éve programsorozatának keretében a lelki épülés és a közösségépítés reményében közös találkozásra hívják az ország evangélikus konfirmandusait. Az eseményen – amely a szervezők szándéka szerint a Szélrózsa evangélikus ifjúsági találkozó hangulatát hozza el egy napra – áhítattal, koncertekkel, beszélgetésekkel és expóval várják az elmúlt és az elkövetkező évek konfirmandusait és kísérőiket.

Mikor és hol lesz a találkozó?
Az evangélikus konfirmandusok országos találkozóját 2023. szeptember 23-án, szombaton rendezik meg a budapesti Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban (1173 Budapest, Pesti út 86–88.).

Kiket várnak a találkozóra?
A szervezők várják az elmúlt három évben konfirmáltakat, valamint a jelenleg vagy szeptembertől konfirmációi előkészítőre járó fiatalokat és kísérőiket (lelkészeket, hitoktatókat, családtagokat).

Hogyan és hol lehet jelezni a részvételi szándékot?
A találkozóra csoportosan, az egyházközségek nevében lehet jelentkezni. A regisztráció két lépésben történik:
2023. június 16-ig tart az előregisztrációs időszak, melynek során csak a résztvevők és kísérőik tervezett létszámát kell megadni;
2023 augusztusában kerül sor a regisztráció véglegesítésére, a résztvevők és kísérőik adatainak pontos megadására, valamint az esetleges létszámváltozást is ekkor lehet jelezni.
Az előzetes részvételi szándékot az alábbi linken található űrlapon keresztül lehet jelezni: https://pater.lutheran.hu/kitolt?id=ior-tsw
A regisztrációval kapcsolatos kérdés esetén Vig Balázst lehet keresni a balazs.vig@lutheran.hu e-mail-címen.

Milyen program fogadja a találkozó résztvevőit?
A találkozóra 9 órától lehet érkezni, a program hivatalosan 10 órától kezdődik és 16 óráig tart.
9 órától Érkezés, regisztráció
9.45     Közös éneklés – Közel
10.00   Köszöntő, nyitó áhítat – Czető Kata
11.00   Előadás az elköteleződés témájában – Hajduch-​Szmola Patrik
11.30   Infódömping, szünet
12.00   Ebéd
12.30   Workshopok, alternatív programok és Lehetőségek Piaca (Csillámtetkó és lemosható tetoválás, Fórum – Luther Kiadó, NOO-​EPSZTI, Kiscsoportos beszélgetések, Öko-​kézműves foglalkozás, Öko-​kvíz, Sport és mászófal, Társasjátékbarlang, Lehetőségek Piaca)
15.00   Zelzah – Pesti Evangélikus Egyház, Deák téri Egyházközség együttese
15.30   Bejelentések, eredményhirdetés, úti áldás
A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják, a programot a szervezés előrehaladtával folyamatosan frissítik.

Ki szervezi a találkozót?
Az evangélikus konfirmandusok országos találkozóját a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya (Gyümi) szervezi, a tartalomért a Szélrózsa Tízek felelnek. Kérdés esetén a Gyümi munkatársait lehet keresni a gyulmisz@lutheran.hu e-mail-címen.

A rendezvény Facebook-eseménye.