Túlsó part

Frissítve: 2022.09.12. 18:50
Beküldte galambos - 2021, szeptember 20 - 17:50
Gyakorlati kézikönyv gyülekezetek jövőtervezéséhez

2021 tavaszán mintegy nyolcvan lelkész részvételével online konferenciát szervezett a Gyülekezeti és Missziói Osztály az Egyházi Fejlesztők szakembereinek közreműködésével. A konferencia témája az újrakezdés, a gyülekezeti élet újraindulásának tervezése volt a járványhelyzet után. A négy alkalom tapasztalataira és tanulságaira alapozva az Egyházi Fejlesztők munkatársai olyan anyagot állítottak össze, amely lépésről lépésre segít a helyi gyülekezeti közösségek vezetőinek, presbitereinek a saját gyülekezeti közösségükre nézve cselekvési tervet készíteni a járvány utáni újrainduláshoz, építkezéshez.

Szentlélekkel táncolók
Megfogni a megfoghatatlant. Ilyennek tűnik, amikor a Szentlélek munkáját akarjuk megragadni. Mintha Isten autonómiáját sértenénk meg saját elképzeléseinkkel és törekvéseinkkel. Mintha mi akarnánk meghatározni, hogy mi és hogyan történjen. Talán a tánc... Talán a tánc élményének segítségével leírható, hogy miről is lehet szó. Van egy dallam, amit nem mi játszunk. Van egy koreográfia, amit nem mi írtunk. Van egy partner, egy társ, aki vezet minket. És mégis mi táncolunk. Aki lát minket, nem azt mondja, hogy ez az ember milyen jól mozog a dallamra a koreográfia szerint a másik által vezetve, hanem egyszerűen csak annyit, hogy milyen szépen táncol. Önfeledten, könnyedén, a szemlélő számára is szemet gyönyörködtetően. Ezzel a hasonlattal szeretnék kedvet és bátorságot ébreszteni az ebben a kiadványban található táncórákhoz. Felcsendül az ismerős dallam. Előttünk az ősi koreográfia. A táncmester odalép és a kezét nyújtja felénk.
Németh Zoltán, a gyülekezeti és missziói osztály osztályvezetője

A KÉZIKÖNYV PDF VÁLTOZATA ITT TÖLTHETŐ LE: A Túlsó part kiadvány PDF változata.

A MELLÉKLETEK ITT TÖLTHETŐK LE: A Túlsó part kiadvány digitális mellékletei.