Jansik Tamás

Társas játék – Könnyűzene és misszió egyházunkban

Frissítve: 2024.01.16. 10:57
Beküldte galambos - 2023, június 30 - 11:46
A középiskolai könnyűzenei program részeként lemezfelvételre érkezett egyházunk országos irodájának stúdiójába az orosházi Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium keresztény könnyűzenei zenekara, a Melody of Angels. Betekintettünk a kulisszák mögé, és arról is érdeklődtünk, hogy mit jelent a résztvevők számára az egyházi könnyűzene.

Keresztény könnyűzene – az egyház leghatékonyabb eszköze | Interjú Jansik Tamással

Frissítve: 2022.04.11. 13:32
Beküldte galambos - 2021, október 22 - 17:39
„Akkor tud tovább élni az egyház, ha megmaradunk hitben, és tudjuk egymást imádságban hordozni, tudunk egymásra és Jézus Krisztusra figyelni. A keresztény könnyűzene hatékony missziós, egyházi szinten is működő közösségteremtő eszköz” – vallja Jansik Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztályának könnyűzenei referense, akit a zenéhez való személyes kötődésén kívül arról is kérdeztünk, mit takar az egyházi középiskolásoknak szóló evangélikus könnyűzenei program, mi történik az E-hangműhelyben, és mi lehet a zene szerepe az egyház és a közösség életében.