kórházlelkész

Az imádság mint megújulás

Frissítve: 2018.06.18. 12:00
Beküldte galambos - 2018, április 24 - 12:20
Idén harmadik alkalommal rendeztek az evangélikus kórházmisszió részéről Kalocsa Zsuzsanna és a Váci Katolikus Egyházmegye kórházlelkészi vezetője, dr. Faragó Artúr szervezésében ökumenikus konferenciát az imádság mint megújulás témájában. A program összeállításában nagy szerepe volt annak az elhatározásnak, hogy benne minden felekezet találjon magának olyan válaszokat, melyek a mindennapi munka során kinccsé válhatnak, illetve a betegek vagy nehéz életsorsok között mozgók is erőforrásra találjanak.

Jelen lenni a szenvedésben – Interjú az evangélikus kórházlelkészek helyzetéről

Frissítve: 2017.12.03. 17:47
Beküldte galambos - 2016, december 7 - 13:56
A kórházlelkészek munkáját nem övezi akkora megbecsülés, mint a többi szolgálati területen dolgozókét, a Magyarországi Evangélikus Egyház kórházlelkészei mégis becsületesen, lelkesen végzik ezt a rendkívüli kihívásokkal teli feladatot. A kórházlelkészség két éve került az országos iroda gyülekezeti és missziói osztályának irányítása alá. E szolgálati ág helyzetéről, szenvedésről és gyógyulásról, feladatokról és célokról beszélgettünk az osztály vezetőjével, Németh Zoltán evangélikus lelkésszel.