Németh Zoltán

Mid van, amit nem kaptál? – Németh Zoltánt kérdeztük megajándékozottságról, továbbajándékozásról

Frissítve: 2024.01.16. 10:57
Beküldte galambos - 2023, május 5 - 09:41
Hasznos útitársunk lesz a konfirmáció és az elköteleződés évében Németh Zoltán lelkész Koldusok vagyunk – Beszélgetőkönyv az evangélikus lelkiségről című kötete. A szerzővel együtt lapoztuk fel a kötetet, amelynek szövegeibe korábbi gyülekezeti lelkészi szolgálatának tanulságait éppúgy beleszőtte, mint az egyházunk országos irodája gyülekezeti és missziói osztályának élén szerzett közel tízéves vezetői tapasztalatát. A kötet segítségével – ahogy fogalmaz – elindulunk egy csodálatos, pazarul berendezett épület hosszú folyosóján, benyitunk egy-egy ajtón, ide belépünk, és elidőzünk, oda pedig majd később visszatérünk, de mindvégig szem előtt tartjuk célunkat.

Az előretekintés szellemében – Tanulságokat értékelő, jövőképeket felrajzoló lelkészkonferencia

Frissítve: 2022.04.27. 18:37
Beküldte galambos - 2021, június 11 - 15:34
A Gyülekezeti és Missziói Osztály Túlsó part címmel négy alkalomból álló online konferenciát tartott, amelyen közel nyolcvan lelkész vett részt. Gulyás Pétert, a tanácskozást vezető Egyházi Fejlesztők munkatársát és Németh Zoltán evangélikus lelkészt, az osztály vezetőjét a koronavírus-járvány hatásaira reflektáló sorozattal kapcsolatos tapasztalataikról kérdeztük.

Az elmaradt perselypénzek pótlásáról döntöttek

Frissítve: 2021.09.17. 07:55
Beküldte galambos - 2021, február 11 - 15:58
A Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsa rövid határidejű és gyors elbírálású pályázatot hirdetett – immáron második alkalommal – a gyülekezetek számára, a járványügyi helyzet miatt elmaradt perselypénzek pótlására. A napokban lezárult második pályázat eredményeiről kérdeztük Németh Zoltánt, a gyülekezeti és missziói osztály vezetőjét.

Életteli, tenni akaró közösségek – Közösségépítő alkalom presbitériumoknak

Frissítve: 2021.09.17. 07:53
Beküldte galambos - 2019, május 22 - 08:24
Egyedülálló kezdeményezést indított el tavaly egyházunk Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya „Közösségépítő alkalom presbitériumoknak” címmel. Célja, hogy felfedeztesse a gyülekezetek presbitériumaival a saját értékeiket, erősségeiket, támogassa a közösségépítést. Németh Zoltán lelkésszel, az osztály vezetőjével az alkalmak felépítéséről, céljáról és a presbiteri közösségek erejéről beszélgettünk.